KUMLAMA HİZMETLERİ

Sulu Kumlama

Sulu kumlama; basınçlı yıkama olarak da bilinen bu yöntemin temel prensibi yüksek basınçlı su püskürtmekdir.

Mekanik basınçla, dakikalar içerisinde yüzeye litrelerce su püskürtülür. Kullanılan yüzeye göre basınç şiddeti ayarlanabilir.


Yüzeydeki ağır pas, kir, boyalarda kullanılır, bunun yanı sıra daha hafif kirler için daha düşük basınçlarda uygulanabilir. Sistemde kullanılan nozullar sayesinde basınç ve su kontrol altındadır, narin yüzeyler için hafif şiddette püskürtme yapar.


Kullanım alanı geniş bu yöntem evde, iş yerinde, fabrikalarda, sokak ve duvar temizliğinde ve birçok yüzeyde kullanılır. Zamandan tasarruf sağlayan bu yöntem pratiktir, yüzeye uygulandıktan sonra yüzey beklenmeden kullanıma devam edilebilir.


Basınçlı su püskürtme tekniği basit ama etkili bir yöntemdir. Alerjik değildir. İnsan ve doğu dostu bu yöntem çevreyi kirletmez. Bu güçlü yıkama biçimi, aşındırma yöntemiyle yüzeyi temizler. Uygulanan yüzey ilk halini alır ve derinlemesine temizlenir. Girintili – çıkıntılı ve oyuklu ulaşımı zor yüzeylerde etkilidir. Sıradan temizlik yöntemlerinin aksine en ufak, da alanların bile temizliğini sağlar. Yenileme ve restorasyon işlemlerinden önce kullanılması

uygundur.