Kumlama hizmetleri

Sodalı Kumlama

Sodablasting, sodalı kumlama basit bir anlatımla Sodyum bikarbonat partiküllerinin yüzeye basınçla püskürtülmesidir. Hafif aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kum gibi sert ve çok aşındırıcı sonuçları yoktur.

Nazik yüzeyler için daha tutarlı sonuçlar elde edersiniz.

Hassas narin yüzeyler için kullanılabilecek Sodyum bikarbonatın bir çok avantajı vardır. İşlem yaptığı yüzeyin alt tabakasına zarar vermez. Kurtulmak istediğiniz üst yüzey hedeflenir, basınçla hareket eden sodyum bikarbonat istenmeyen tabakayı söker atar, kalıntılar yüzeyden kolay akıtılabilir, temiz bir yöntemdir. Çevre dostudur. Çok yönlüdür birçok yüzey için kullanıma uygundur.

Mikro kumlamanın alt kategorisi olan bu yöntem de sodyum bikarbonat kullanılır.

Sodyum bikarbonat, metal gibi çok aşındırıcı etkiye sahip değildir, toksik ve yanıcı değildir, tehlike arz etmez. Doğa ve insan dostu bir yöntem olarak bilinir.

Bu etkili ve zararsız yöntemi kereste, ahşap, kapı, merdiven, araba, tekne, duvar gibi birçok yüzeyde kullanabilirsiniz. Farklı yüzeylerde verimli sonuçlar elde edilir, kıvrımlı ve kertikli yüzeyler için de uygundur. Sadece boya ve kir değil, paslı yüzeylerde başarılı sonuçlar elde edilir. Taş temizleme ve restorasyon alanındaki başarısı sayesinde günümüzde birçok

tarihi eser, ibadethane ve çeşme gibi kültür mirasları da bu yöntemle temizlenir. Doğal taşlar nasıl temizlenir sorusunun cevabı da her zaman bu yöntem olmuştur.