Kumlama ve Temizlik hizmetlerimiz

Cephe - Duvar Temizliği

Duvar Kumlama ile bahçe bina temizliği dış cepheleriniz, taş kaldırımlar ve duvar temizliği için iyi bir alternatif sunar. Basınçlı püskürtme yöntemiyle daha temiz, pürüzsüz ve hijyenik yüzeylere sahip olursunuz. 

Dış cephe ve duvar malzemesi ne olursa olsun hepsinde kullanılabilir bir yöntemdir. Sıradan tuğla malzeme, örme taş duvar ve daha fazla çeşitli cephelerde kullanılabilir. Kirlenmiş, yağlanmış, yosun tutmuş yüzeyler için en iyi alternatiftir. Basınçlı püskürtme yönteminin aşındrıcı veya hafif aşındırıcı etkisi sayesinde istenmeyen lekeleri söker atar. Uzun vadeli kalıcı bir temizlik sağlar. Kimyasal temizliği veya sodalı, sulu gibi organik çeşitleri profesyonel kumlama yapan firmalar tarafından yüzey özelliklerine göre belirlenir.

Kaldırımlarda daha aşındırıcı alternatifler tercih edilebilir. Bu uygulama sayesinde yüzey pürüzsüzleşir ve lekelerin tutması, yosunların barınması daha zor olur.


Dış cephe örneklerinden bir diğeri ise çatılarda uygulanan tuğla, çinko gibi malzemelerde uygulanan kumlamadır. Bir çeşit restorasyon çalışmasıdır. Sıradan yöntemlerde yaşanan çizilme, iz bırakma gibi sorunlar yaşanmaz. Metal kumlama işçiliğinde kullanılan hassas yöntemler, bu hassas yüzeyler için uygulanır.


Kumlama duvar yazılarını - graffiti temizlemek için en etkili yöntemdir. Hafif aşındırıcı etkisiyle hem insan gücünden hem zamandan tasarruf sağlar. Hemen kullanılabilir yüzey uygulamasıdır. Kimyasal olmayan çeşitleri halka açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.


Ev, iş yeri, sanayi tipi çalışma yerleri yanı sıra tarihi anıtlarda ve eserlerde de

güvenle uygulanabilir.